Комп'ютерна конференція

Розмови на навколокомп'ютерну тематику
It is currently 18 Sep 2018, 15:40

All times are UTC + 2 hours

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 14:39 
серфер
серфер

jin
у найближчі кілька років ніхто UMTS мережі не побудує
Звідки така впевненість?

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 15:04 
сисадмін
сисадмін

GZero wrote:
jin
у найближчі кілька років ніхто UMTS мережі не побудує
Звідки така впевненість?
Попиту нема... Звісно хочеться високих швидкостей, але послуги будуть досить дорогими (оскільки побудова такої мережі є значно дорожчою для операторів). Звісно, ліцензія в Україні уже є (у Укртелекома), але не факт, що щось побудують. Думаю, якщо б ліцензію мав УМЗ, КС чи Астеліт, вони б парочку баз поставили, але тільки у центрі великих міст

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 15:29 
серфер
серфер

jin
Попиту нема
Буде пропозиція, тоді і оцінимо попит. При хорошому маркетингу, пристойних цінах, акційних телефонах і кількох фішках я впевнений, що перспективи будуть. На ціни Укртелекому начхати - якщо гарно розкаже - платить держава, в іншому випадку - новий власник Укртелекома (висока ймовірність, що продадуть).

побудова такої мережі є значно дорожчою
Якщо оперуєш конкретними цифрами, я б не проти ознайомитись.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 16:01 
сисадмін
сисадмін

GZero wrote:
Буде пропозиція, тоді і оцінимо попит. При хорошому маркетингу, пристойних цінах,
От, ми дійшли до найцікавішого? Ти особисто готовий платити за мобільне телебачення, платячи за трафік, хоча б по цінах GPRS? Чи за швидкісний інтернет, ніяк не дешевший за GPRS-трафік?
Quote:
На ціни Укртелекому начхати - якщо гарно розкаже - платить держава, в іншому випадку - новий власник Укртелекома (висока ймовірність, що продадуть)
Зовсім не начхати... І платить не держава, у Укртелеком. Укртелеком зараз дуже велика і негнучка структура, із зовсім неконкурентноздатними цінами на первинну мережу. Так, вони можуть собі дозволити побудувати парочку MSC, HLR, BSC, RBS, але RBS треба значно більше, щоб забезпечити покриття цієї ж території.
ІМНО зараз доцільно будувати UMTS тільки існуючим GSM-операторам, і забезпечувати зв'язок у обох стандартах. Пояснюю: якщо поставити базові станції тільки у великих містах -- толку від такого зв'язку буде не дуже багато, і конкуренції не буде. А покрити територію, як це зробив КС і УМЗ -- економічно недоцільно. Мені відомо про існування багатьох БС, які себе не окупили за кілька років, вони як елемент перстижу -- типу "у нас звязок є навіть тут".

Влітку був у Німеччині, у не самому маленькому і не бідному Штудгарті, і цікавився станом звязку там. ЮМТС є тільки у ЖСМ-операторів, і навіть не покриває цілого міста, є тільки у центральній частині, його використовують менше 10% абонентів, хоча телефони і мережа є уже більше ніж півтора року. Місцеві розказують, що витрати на побудову у кілька разів перевищують витрати на побудову аналогічної GSM-мережі, і оператори кілька років тому розраховували на великий попит і надприбутки, але попит так і не з'явився. Німець, із яким я розмовляв сказав: так, мій телефон підтримує UMTS (і GSM, є двохстандартні телефони, як і той, який у назві теми), але я не готовий платити за цю функціональність, мені вистачає GPRS

[quoteпобудова такої мережі є значно дорожчою
Якщо оперуєш конкретними цифрами, я б не проти ознайомитись.[/quote]у зв'язку рідко фігурують ціни окремого обладнання. В основному ціни готового рішення (які включають однаднання і певні сервіси). І тут усе залежить від конкретного контракту, ціни на "одне і те саме" можуть відрізнятися суттєво.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 16:26 
серфер
серфер

jin
Ти особисто
Платити за швидкісне ТВ буде той, хто буде його дивитись. 3G, 4G.. - це насамперед прогрес, який може комусь і видається непотрібним, але він неминучий.

не держава, у Укртелеком
Я би не розділяв цих понять. Кілька нарад в міністерстві з Укртелекомівськими цифрами про надприбутки нової мережі - і гроші почнуть поступати. Візьмуть в кінці-кінців кредит під державні гарантії (як завжди). Питання тільки в активності і бажанні кількох осіб. перечекати вибори - і тільки в путь!

рідко фігурують ціни окремого обладнання
Я і не говорив про окреме обладнання. Давай так: скажімо, Alcatel запропонував Vodafone за $стільки-то таку GSM мережу, а Telefonica - за $стільки-то подібну UMTS. Я хотів би побачити хоч якісь цифри, бо ніколи не стикався з цінами на UMTS і дуже зацікавили твої слова побудова такої мережі є значно дорожчою для операторів.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 17:00 
сисадмін
сисадмін

GZero wrote:
Платити за швидкісне ТВ буде той...
не швидкісне, а мобільне... На даному сучасному етапі -- за перегляд на маленькому моніторчику телефона
Quote:
не держава, у Укртелеком
Я би не розділяв цих понять.
А я б розділяв. Наприклад зовсім недетячу (і недешеву, я бачив конкретні цифри) SDH/DWDM мережу УТК побудував за власний кошт.
Quote:
рідко фігурують ціни окремого обладнання
Я і не говорив про окреме обладнання. Давай так: скажімо, Alcatel запропонував Vodafone за $стільки-то таку GSM мережу, а Telefonica - за $стільки-то подібну UMTS.
Не існує UMTS-мереж у Єврові аналогічних GSM-мережам.
Розгялнемо випадок, якщо б існували, імаленького оператора, який бореться за велику площу покриття (про кількість БС для того щоб тримати велтку армію "халявщиків" ми не говоримо). Давай логічно рахувати: за рахунок вищої частоти і меншої потужності передавача, відстань, де прийом ще впевнений для UMTS є меншою, отже БС треба більше. Будемо вважати, що вартість БС і АФП є однаковою. Також не забувай, що БС сама по собі є нічим, її треба звязати із BSC, який із HLR, MSC. Притому, "широкополосність" UMTS досягається за рахунок більшої ємності каналів між RBS і BSC. При тому що таки аналів треба більше (оскільки більше RBS), також треба більше BSC (із цієї ж причини). Отже що ми маємо у результаті:
1. більша кількість RBS
1. більша кількість BSC
1. більша кількість MiniLink(чи інших релейок), а також своїх чи арендованих потоків...
Не перконливо?
Quote:
Я хотів би побачити хоч якісь цифри, бо ніколи не стикався з цінами на UMTS і дуже зацікавили твої слова побудова такої мережі є значно дорожчою для операторів.
Конкретних цифр тобі ніхто не розкаже...

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 17:09 
сисадмін
сисадмін

anderhil wrote:
3G скоро буде!!! питався в операторыв Лайфу, самы казали шо буде напротязі 6 місяців.
ги-ги. насмішив. я якрах із "їхніми" по асьці спілкуюся. зараз цей прикол їм скину, нехай посміються
Quote:
Лайфа фігові вишки, то таке заюзати мона тільки при 100 процентному звязку...
ги-ги. задорнов відпочиває. ці "вишки" від провідних виробників обладнання у світі (не китайський хуавей) -- на західній Україні і ще десь -- Нокіа, на півдні і центрі -- Ерікссон. А справа тут у стандарті, швидкості GPRS/EDGE не хватає на повноцінну відеоконференцію. Використовуються ж ті ж самі тайм-слоти, що і для голосового зв'язку. От стане більше користувачів у Лайфа, і тоді стане ще гірше :) І ніяк це не залежить від обладнання

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 17:11 
сисадмін
сисадмін

модератору: розділи цю гілку у дві: "Продаю самсунг..." і "3G (UMTS) в Україні. Догадки і персективи". Дякую

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 17:34 
серфер
серфер

jin
не швидкісне, а мобільне
Заговорився :)

Наприклад зовсім недетячу
Те, що вони її збудували за власний кошт зовсім не означає, що вони не змогли б знайти іншого способу.

Не існує UMTS-мереж у Єврові аналогічних GSM-мережам
Їм не обов'язково існувати. Достатньо взяти всього-навсього подібні за часом проекти невеликої UMTS-мережі скажімо європейського оператора і свіжу малу мережу на прикладі того ж Лайфа чи Мобі яких на глобусі можна знайти немало. Нехай це буде непоказова інформація, але хоч якась. Але я вже бачу, звідки в тебе взялися такі думки:

[i]Розгялнемо випадок, якщо б існували, імаленького оператора, який бореться за велику площу покриття (про кількість БС для того щоб тримати велтку армію "халявщиків" ми не говоримо). [/i]
Не перконливо?
Не переконливо. Під твоє "за рахунок вищої частоти і меншої потужності передавача" на 100% підходить DCS1800 (відносно до GSM900), а їх розгортали і розгортають. Ти напевно знаєш чому, правда? Якраз для того, що ти відмів у своєму прикладі - ємності. Більша ємність - більше можливості заманити до себе за супер-пупер акціями побільше "халявщиків" (і тут я з тобою не згоден, але ще і в цю тему влазити не хочу), частина яких згодом стає постійними клієнтами, які приносять баблоси. Я думаю, для початку покрити обласні центри і найбільші міста буде досить а це питання в першу чергу ємності а не дальності.

Конкретних цифр тобі ніхто не розкаже
Ну тоді давай не будемо такими категоричними.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 17:58 
сисадмін
сисадмін

GZero wrote:
Нехай це буде непоказова інформація, але хоч якась.
Я ж казав, що кожен проект є індивідуальним. І ціни, на "одне і теж", можуть відрізнятися навіть на порядок
Quote:
на 100% підходить DCS1800 (відносно до GSM900), а їх розгортали і розгортають.
УСЗ і КС мають на це реальні причини. А Астеліт, тільки тому що у нього нема ліцензії ні на що інше. Та й УМЗ і КС ставлять до біса багато і 900МГц станцій (і повір, я знаю про що говорю).
Quote:
Ну тоді давай не будемо такими категоричними.
Давай так. Якщо на протязі 500 днів із цьго посту, у Львові з'явиться працююча RBS цього стандарту, я тобы ставлю пиво. Якщо не з'явитьься, і матимеш бажання -- мені пиво поставиш :) А як ні -- то ні, я не ображуся :)

Думаю на цьому тему (після того, як модератор відділить ці пости у окрему тему) можна закривати.

PS: постукай мені у асю (203577206)

Profile  

Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2006, 19:57 
серфер
серфер

jin
Реальні причини - в першу чергу те, для чого і був створений DCS1800 - вища ємність (374*8 проти 124*8 фіз. каналів проти GSM900) ну і на всякий - позагарбувати побільше частоти, щоб іншим не дісталось :)

Давай так
Давай. Випити пивка можна, незалежно від того за твій чи мій рахунок :)

Стукнув.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours